czwartek, 13 maja 2010

Rowery a klimat miasta


Poznaniowi często zarzuca się "brak klimatu" w porównaniu z np. Krakowem, czy Wrocławiem. Moim zdaniem, władze miasta z prezydentem na czele, nie dbają o ten aspekt wizerunku, uważając to za niepotrzebne.

Tymczasem do sztywniackiego miasta "bez klimatu", to nawet biznesmen nie przyjedzie, a jak już, to szybko ucieknie do np. Krakowa, bo tam "jest cool".

Są różne sposoby tworzenia, czy poprawiania klimatu miasta. Ja akurat uważam, że jednym z wielu aspektów wpływających na to, jest duża ilość rowerzystów.
Ludzie są wtedy jakby bliżej siebie, mniej spalin i korków, więcej zdrowia i
fitnesu itp.

Pod względem myślenia o komunikacji rowerowej, władze Poznania są ponoć 30 lat do tyłu. Mają to gdzieś i chcą upchnąć jak najwięcej samochodów. (tak się im zarzuca we wszelkich wypowiedziach na te tematy).

A światli studenci, którzy bywają na Zachodzie i widzą, że tam każdy jeździ rowerem, przywożą tą kulturę do Poznania, a tu.... prawie nie ma dróg rowerowych.

5 komentarze:

ewa.szczepanik89 pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
ewa.szczepanik89 pisze...

a na zdjęciach Poznań jak najbardziej 'klimatyczny',ślicznie:)

poznan bicycle chic pisze...

W końcu to ma być ten magiczny, ezoteryczny Poznań.

Eule pisze...

drogi rowerowe-ach piękne marzenie lecz nie w Polsce niestety, jak są i tak nie da się po nich jeździć, bo piechotą Polak chodzi:P Nie ma jak las...

Eule pisze...

ciekawy pomysł na bloga:) pozdrawiam

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy