środa, 8 września 2010

Zapraszamy na sobotni rajd

Zmodyfikowałem nieco trasę rajdu. Pierwotnie miało być z Poznania do Obornik rowerem, ale to trochę za dużo kilometrów, więc można je pokonać pociągiem, a do jazdy rowerem wybrałem ciekawszy i bardziej "picturesque" odcinek Oborniki- Wronki, po dzikich terenach nadwarciańskich. Info poniżej:W najbliższą sobotę, 11 września, Poznań Bicycle Chic organizuje rajd Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym z Obornik do Wronek (ok. 40 km). Wyjazd pociągiem z Poznania o 12.22 (osobowy z Wrocławia do Kołobrzegu) Przejazd rowerami trasą nad Wartą: Oborniki Wlkp.- Obrzycko- Wronki i powrót dowolnym pociągiem po południu lub pod wieczór do Poznania (uczęszczaną linią kolejową ze Szczecina i Krzyża). Czas trwania: ok. 3- 6 godzin, ale trzeba założyć, że cały dzień.

Zbiórka sobota, 11 września, 12.10 na dworcu Poznań Główny na peronie z przodu pociągu do Kołobrzegu, który odjeżdża o godz. 12.22. (z kupionymi wcześniej biletami o Obornik) Rozpoznamy się po rowerach.

Rajd ma mieć charakter spacerowo- kontemplacyjno- przyrodniczy, bez elementów wyczynowo-wyścigowych.

Dla kogo? Dla każdego, kto wytrzyma w siodełku 40 km w spacerowym tempie, często po polnych drogach.

Co wziąć? Peleryny przeciwdeszczowe, pieniądze na 2 bilety kolejowe: Poznań Gł.- Oborniki Wlkp. i Wronki- Poznań Gł., coś do jedzenia (choć tak naprawdę po drodze będzie dużo sklepików i gastronomii), łatki do łatania ew. przebitych dętek, foto-aparaty.


Rajd odbędzie się, gdy uzbierają się ludzie. Dlatego bardzo proszę chętnych o zadawanie pytań i wstępne zdeklarowanie się w komentarzach lub na e-mail: poznanbicyclechic@gmail.com

W razie naprawdę fatalnej pogody- deszczu, rajd zostałby przełożony na inny weekend.
Zgadnijcie, gdzie to. Podpowiadam: ulica Grodzka w.......


4 komentarze:

Anonimowy pisze...

WIELICHOWO?

Anonimowy pisze...

Bydgoszcz

Poznań Bicycle Chic pisze...

Nie. Ta ulica, to główny trakt królewski, który prowadzi z Rynku Głównego na Wawel w...

Anonimowy pisze...

czemu w poznaniu nie spotykam takich rowerzystów? ech :)

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy