wtorek, 10 sierpnia 2010

Wyprawa Szlakiem Orlich Gniazd cz.I


Właśnie wróciłem z pięknej wyprawy krajoznawczej. Postanowiłem przejechać Szlak Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej, bo zawsze kusiły mnie zamki, przestrzenie i pagórki. Wybrałem pieszą wersję szlaku, przekonany, że dzięki temu więcej zobaczę, niż na szlaku rowerowym. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo droga często prowadziła nieprzejezdnymi dla roweru lasami i krzakami i poza tym nic nie było widać.
Często szlak przypominał górską ścieżkę, gdzie trzeba było dźwigać rower na ramieniu po głazach, albo był niedrożny i musiałem przenosić rower przez konary poprzewracanych drzew.Zacząłem od Częstochowy. Wysiadłem z pociągu na dworcu Częstochowa Stradom i ruszyłem na czerwony szlak, który zaczyna się na miejscowym Starym Rynku.
Nie będę szczegółowo opisywał trasy, bo wystarczy wpisać w google hasło: "szlak orlich gniazd pieszy". Narobiłem kilkaset zdjęć, ale na blogu pochwalę się wybranymi.

Powyżej- zamek Olsztyn.
Poniżej- Sokole Góry:Kapliczka pod wsią TrzebniówW TrzebniowieZamek Mirów

Desery na trasie

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

ech ze sie nie pochwaliles, gdzie sie wybierasz! wlasnie szukam ekipy na rowerowe orle gniazda i nikt nie ma czasu :(
pozdr od znajomej z jogi ;)

Poznan Bicycle Chic pisze...

Oj, nie przyszlo mi to do glowy. Ale moze jeszcze ok. 23 sierpnia zrobie jakas 3-4 dniowa trase po ciekawych terenach. Jeszcze nie wiem gdzie, ale mysle nad tym. Jakbys miala jakis pomysl, to daj znac.

Anonimowy pisze...

Na rower to idealny bylby moj ukochany Beskid Niski :)

Poznan Bicycle Chic pisze...

Slyszalem o Beskidzie Niskim i na pewno kiedys sie tam wybiore, tylko nie nw tym roku. Moze nawet skrzykne ekipe poprzez bloga, bo moi znajomi krucho z rowerowaniem, a tu sa sami rowerzysci.

Anonimowy pisze...

Koniecznie :) przepiekne miejsce; nieco daleko niestety ;(
jak szukasz czegos blizej to na 1-2 dniowa wycieczke polecam rodzime moje okolice i np zerkowsko-czeszewski park krajobrazowy, 3-4 dni moze bory tucholskie?
pozdr
Ola

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy