niedziela, 12 lutego 2012

Wakacyjna wyprawa rowerowa Bydgoszcz - Bory Tucholskie - Kaszuby - Gdańsk. Fotorepotaż- część I

W samym środku zimy, prezentuję zdjęcia z mojej wakacyjnej wyprawy rowerowej przez Bory Tucholskie i Kaszuby. Kolega zasugerował, żebym podał jakieś szczegóły organizacyjne, które mogłyby się przydać ludziom zainspirowanym do podobnej wycieczki. Rzecz dzieje się 17 sierpnia 2011


Najpierw Duch zstąpił w postaci gołębicy i zwiastował mi, że wyprawa będzie udana.
Stacja Poznań Główny, peron 3. Czekam na pociąg pospieszny do Bydgoszczy (jeżdżą bardzo często). Rower przypiąłem do klamki od drzwi w przejściu między wagonami. Najlepiej w pierwszym lub ostatnim wagonie, żeby nie przeszkadzać ludziom w przechodzeniuPyszna herbatka mięt'uffka w wagonie restauracyjnym.Wysiadłem w Bydgoszczy i udałem się ulicą Dworcową do ul. Gdańskiej - salonu Bydgoszczy, która jest urbanistyczną osią północ-południe i wylatuje na Gdańsk (choć już nie pełni funkcji samochodowej wylotówki) . W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku skręciłem w lewo i potem w prawo, znakowanymi szlakami turystycznymi do miejscowości Koronowo.

Koronowo jest uroczym, pocysterskim miasteczkiem, położonym ok. 20- 30 km na północ od Bydgoszczy, a zarazem stanowi centrum turystyczno- wypoczynkowe dla Bydgoszczan i nie tylko. Widoczny na zdjęciu pocysterski kościół i ciekawa architektura przyciąga ludzi.Na przykład stary, pruski młyn :Zapadł zmrok. Nie udało mi się znaleźć noclegu. Kwatery, do których numery telefonów były wypisane na tablicy informacji turystycznej na rynku były już zajęte. Nie chciało mi się szukać intensywniej, więc zdecydowałem, że prześpię się na plaży, przy odgałęzieniu szosy w kierunku Nowego Jasińca.A oto moje łóżko. Przyznam, że wziąłem zbyt lekki śpiwór i zmarzłem. Zdjęcia robione rano, po przebudzeniu. Chłód wygnał mnie z łóżka już przed 6. rano. Dzięki temu miałem długi dzień.


3 komentarze:

Marsjanin pisze...

Ptaszydło absolutnie rządzi. Absolutnie.

Minus za brak tramka z Bydzi. :P

Poznań Bicycle Chic pisze...

Może i tak. Ale nie chce mi się pstrykać najpospolitszej na świecie stopiątki, a takie dominują w Bydzi.

Marsjanin pisze...

Osiemsetpiątki… :P

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy