sobota, 30 kwietnia 2011

Parada Parowozów w Wolsztynie


Tym razem postanowiłem nieco odjechać od tematyki bloga. Odjechać na dzień do Wolsztyna i wziąć udział w zbiorowym nabożeństwie ku czci mojego pierwszego w życiu hobby: parowozów.
Sporządziłem tam ok. 200 zdjęć. Ponieważ na paradę uczęszczam od wielu lat, nie koncentrowałem się na fotografowaniu typowych ujęć, jakie ludzie łapią w obiektywy.Pociąg specjalny Poznań - Wolsztyn. Zmiana czoła pociągu w Lesznie.W drodze.
Pm36-2 w akcji na trasie Leszno - Wolsztyn.Tak miłośnicy kolei (MK) witają w Wolsztynie pociąg z Poznania, a właściwie Piękną Helenę.

Przed widowiskiem tłum zagospodarowywał wszelką możliwą przestrzeń.Impreza filmowana była nawet z powietrza, bo nad parowozami uwijał się helikopter z ekipą telewizyjną.A tak to wyglądało z lądu, a właściwie z tendra nieczynnego parowozu Ok1.
Z pociągu turystycznego relacji Wolsztyn - Rakoniewice - Wolsztyn, udało mi się dojrzeć grupkę rowerzystów.W drodze powrotnej widok (z) okna niezapomnianej, nieśmiertelnej, kultowej Bipy, czyli starych, wychodzących już niestety z eksploatacji wagonów piętrowych. Spędziłem w nich dzieciństwo.A na koniec rowerowe towarzystwo na stacji w Lesznie.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ciuch ciuch, para buch :) Fajne fotki, fajne ujęcia, akcent rowerowy jest więc nie ma co się czepiać :) Jeszcze raz muszę napisać, że zazdroszczę, za rok muszę pojechać na tę paradę bo nie zdzierżę do kroćset :) Czy to zawsze odbywa się w długi weekend majowy?
Alexandra

Poznań Bicycle Chic pisze...

Dzięki.
Właśnie niestety, zawsze parada odbywa się w długi weekend majowy.
Oprócz tego są w ciągu roku mniejsze imprezy, typu przejazdy pociągami specjalnymi po ciekawych krajobrazowo, zapomnianych liniach kolejowych.

Anonimowy pisze...

W takim razie trzeba się będzie porządnie zastanowić nad priorytetami :)
Alex.

Poznań Bicycle Chic pisze...

Tak, kolej jest czymś wspaniałym. Nie mówię o "zbrodniczej" organizacji PKP, która dokonuje masowych egzekucji linii kolejowych, lokomotyw i wagonów i w dodatku działa, jak każdy widzi.

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy