niedziela, 25 grudnia 2011

Tak babimojscy rowerzysci dbaja w Swieta o groby bliskich


Babimost - miasteczko w zachodniej Wielkopolsce.W Swieta przyszlo mi odwiedzic tutejszy cmentarz i okazalo sie, ze spotkalem tam calkiem niezla mase krytyczna.Wahalem sie czy robic w Swieta zdjecia w tak smutnym miejscu, ale stwierdzilem, ze jednak tak.5 komentarze:

Marsjanin pisze...

Oczywiście, że robić. Czemu nie robić... Cmentarze ten jeden raz w roku są barwne i przyciągają wzrok. Poza tym, Babimost mały, wiadomo, że rowerami stoi. :) Ciekawe, jakbym se tak wjechał na Junikowo rowerkiem pierwszego listopada, po ilu metrach by mnie zatrzymali. :)

Poznań Bicycle Chic pisze...

Zwlaszcza, ze w tym ok. 4 tysiecznym miasteczku zbudowano niedawno obwodnice. Ruch samochodowy prawie zamarl, chociaz i tak Babimost lezy z dala od glownych szlakow drogowych. Teraz sa idealne warunki dla ruchu rowerowego. Jak w Holandii.

Marsjanin pisze...

No muszę powiedzieć, że byłem niestety tylko raz, tylko przejazdem i do tego samochodem. W dodatku dawno... Istnieje tam jeszcze to wojskowe lotnisko? Czy zrezygnowali już, przenosząc wszystko do Krzesin?

Marzy mi się jakaś taka wyprawa dalsza. Trasa piesza, według Googli, ma ok. 90 km. W sam raz na letnią wyprawę rowerową... A jak mi się spodoba to może na stałe zostanę. ;)

Poznań Bicycle Chic pisze...

Okolice pelne lasow i jezior. Oczywiscie pelno w Babimoscie zabytkow kultury materialnej, jak chocby barokowy kosciol, klasycystyczny ratusz i zachowany sredniowieczny uklad urbanistyczny i niektore ok. 200 letnie domy.

A w poblizu Zbaszyn z wielkim jeziorem Bledno i zabytkowym, ogromnym dworcem kolejowym na dawnej wersalskiej granicy polsko-niemieckiej, obok Zbaszynek- duzy wezel kolejowy z infrastruktura z lat miedzywojennych i oczywiscie Wolsztyn, Sulechow. Warto tam wyskoczyc na rower. Latwy i ygodny dojazd pociagiem z Poznania.

Bomst pisze...

"Babimost - miasteczko w zachodniej Wielkopolsce." ... a to dobre pierwsze słyszę,że ...

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy