poniedziałek, 5 lipca 2010

Na dawnych posiadłościach zakonu joannitów


"Książę Mieszko III Stary w drugiej połowie XII wieku zaprosił do Poznania joannitów, najstarszy zakon rycerski powstały około 1130 roku w Królestwie Jerozolimskim, i oddał im kościół św. Michała ze szpitalem, a także obdarzył licznymi wsiami. Teren gdzie osiedlili się joannici, nazywano Komandorią – od siedziby i posiadłości ziemskiej komtura, czyli komandora stojącego na czele poznańskiej prowincji tego zakonu. Od czasu gdy joannici około połowy XVI wieku otrzymali od cesarza Karola V wyspę Maltę, przyjęto ich nazywać kawalerami maltańskimi – stąd tereny zielone nad Cybiną zaczęto nazywać Maltą."

Cytat ze strony www.malta.poznan.plChoć wolę robić zdjęcia ludziom frontalnie, tym razem, w poszukiwaniu nowych ujęć i sposobów fotografowania rowerzystów, zabawiłem się w plażowego paparazzi.


2 komentarze:

kwietniowa pisze...

Siódemką, bo w spódnicy i butach na obcasie jazdy na rowerze nie preferuję. Ale za to na Maltę z chęcią wybiorę się na rowerze, ale to dopiero po rozmowie kwalifikacyjnej/egzaminie wstępnym na studia. Żeby nie mieć wyrzutów sumienia :)

Anonimowy pisze...

jazda w spódnicy i na obcasie zasadniczo nie różni się od jazdy w trampkach i spodniach :) pedałuje się dokładnie tak samo, trzeba tylko uważać na powiewy wiatru, jeżeli spódnica luźna :)

Kontakt: poznanbicyclechic@gmail.com

Jeżeli z jakichś powodów nie życzysz sobie, aby Twoje zdjęcie było na blogu, napisz do mnie, a usunę.

Poznań Bicycle Chic's Fan Box

Obserwatorzy